FNTC0402X103F3380FB
Extended
Manufacturer
cjiang (Changjiang Microelectronics Tech)
MFR.Part #
FNTC0402X103F3380FB
JLCPCB Part #
C41417281
Package
0402
Description
-40℃~+125℃ 0.5mm 0.5mm 100mW 10kΩ 1mW/℃ 1mm 310uA 3380K 3435K 3s ±1% ±1% 0402 NTC Thermistors ROHS