MAX8875EUK25-T
MFR.Part #
MAX8875EUK25-T
JLCPCB Part #
C3752769
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 150mA 165mV@(150mA) 2.5V 6.5V 60dB@(100Hz) Fixed Over Current Protection、Overheat protection、Low ESR、Short Circuit Protection、Reset Delay Function Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators