MAX8878EUK36
MFR.Part #
MAX8878EUK36
JLCPCB Part #
C3751991
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 150mA 165mV@(150mA) 180uA 3.6V 6.5V Fixed Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS