NJM2878F3-28-TE1
MFR.Part #
NJM2878F3-28-TE1
JLCPCB Part #
C3751634
Package
SC-88A
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 140uA 150mA 180mV@(60mA) 2.8V 45uVrms 75dB@(1kHz) 9V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SC-88A Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS