NJM2864F28-TE1
MFR.Part #
NJM2864F28-TE1
JLCPCB Part #
C3749688
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 100mA 100mV@(60mA) 14V 180uA 2.8V 75dB@(1kHz) Fixed Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS