NJM78L15SU3-TE1
MFR.Part #
NJM78L15SU3-TE1
JLCPCB Part #
C3749592
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 1.7V@(100mA) 100mA 15V 190uVrms 2.2mA 35V 60dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS