NJM78M24FA
- MFR.Part #
- NJM78M24FA
- JLCPCB Part #
- C3749007
- Package
- TO-220F
- Description
- -40℃~+150℃@(Tj) 1 160uV 24V 4.2mA 40V 500mA 60dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-220F Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS