MPQ20056GG-18-P
Extended
Manufacturer
Monolithic Power Systems
MFR.Part #
MPQ20056GG-18-P
JLCPCB Part #
C3747416
Package
QFN-8(2x2)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 100mV@(250mA) 13uVrms 150uA 250mA 5.5V 63dB@(1kHz) Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive QFN-8(2x2) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS