MAX8877EUK25
MFR.Part #
MAX8877EUK25
JLCPCB Part #
C3746609
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 150mA 165mV@(150mA) 180uA 2.5V 6.5V Fixed Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS