MAX6478BL28BD3
MFR.Part #
MAX6478BL28BD3
JLCPCB Part #
C3745684
Package
UCSP-6(1.5x1.5)
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 137mV@(300mA) 2.8V 300mA 5.5V 75uVrms 82uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive UCSP-6(1.5x1.5) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators