MAX4835ETT18BD2+
MFR.Part #
MAX4835ETT18BD2+
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.8V 140mV@(250mA) 250mA 5.5V 70dB@(100kHz) 90uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection、Soft Start Positive - Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS