MAX8867EUK36
MFR.Part #
MAX8867EUK36
JLCPCB Part #
C3745384
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 150mA 165mV@(150mA) 180uA 3.6V 6.5V 63dB@(10kHz) Fixed Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators