MAX8878EUK18+T
MFR.Part #
MAX8878EUK18+T
JLCPCB Part #
C3745203
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.8V 150mA 165mV@(150mA) 30uVrms 6.5V 85uA Fixed Over Current Protection、Enable、Short Circuit Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS