NJM2871BF18-TE1
MFR.Part #
NJM2871BF18-TE1
JLCPCB Part #
C3745009
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.8V 14V 150mA 180mV@(60mA) 180uA 30uVrms 75dB@(1kHz) Fixed Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS