MAX8875EUK15-T
MFR.Part #
MAX8875EUK15-T
JLCPCB Part #
C3744286
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.5V 150mA 165mV@(150mA) 170uVrms 6.5V 60dB@(100Hz) 85uA Fixed PG Pin、Over Temperature Protection、Reverse connection protection、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS