BZX584B15-TP
Extended
- Manufacturer
- MCC(Micro Commercial Components)
- MFR.Part #
- BZX584B15-TP
- JLCPCB Part #
- C3739573
- Package
- SOD-523
- Description
- -55℃~+150℃ 1 Independent 100nA@10.5V 14.7V~15.3V 150mW 15V 200Ω 30Ω ±2% SOD-523 Zener Diodes ROHS