1N5935BP-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
1N5935BP-TP
JLCPCB Part #
C3731268
Package
DO-41
Description
-55℃~+175℃ 1 Independent 1.5W 1uA@20.6V 23Ω 27V 700Ω ±5% DO-41 Zener Diodes ROHS