SLPX272M180H9P3
MFR.Part #
SLPX272M180H9P3
JLCPCB Part #
C3724793
Package
Plugin,D35xL50mm
Description
-40℃~+85℃ 10mm 180V 2700uF 3000hrs@85℃ 35mm 5.3A@120Hz 50mm 74mΩ@120Hz ±20% Plugin,D35xL50mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS