380LX153M035J052
MFR.Part #
380LX153M035J052
JLCPCB Part #
C3722054
Package
Plugin,D25xL50mm
Description
-40℃~+85℃ 10mm 15000uF 25mm 3000hrs@85℃ 35V 36mΩ@120Hz 5.6A@120Hz 50mm ±20% Plugin,D25xL50mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS