SMCJ45CA
Extended
Manufacturer
MDD(Microdiode Semiconductor)
MFR.Part #
SMCJ45CA
JLCPCB Part #
C3721010
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW 1uA 20.6A 45V 55.3V 72.7V TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS