SMBJ300A
Extended
Manufacturer
SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
MFR.Part #
SMBJ300A
JLCPCB Part #
C3720781
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 1 1.3A 300V 335V 486V 600W TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS