SMCJ33CA
Extended
Manufacturer
SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
MFR.Part #
SMCJ33CA
JLCPCB Part #
C3720751
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 28.1A 33V 36.7V 53.3V 5uA Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS