SMBJ14CA
Extended
Manufacturer
SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
MFR.Part #
SMBJ14CA
JLCPCB Part #
C3720659
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 14V 15.6V 23.2V 25.8A 5uA 600W Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS