SMBJ400CA
Extended
Manufacturer
SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
MFR.Part #
SMBJ400CA
JLCPCB Part #
C3720608
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 400V 447V 5uA 600W 648V 900mA Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS