SMAJ51CA
Extended
Manufacturer
SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
MFR.Part #
SMAJ51CA
JLCPCB Part #
C3720437
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 4.9A 400W 51V 56.7V 5uA 82.4V Bidirectional TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS