SMCJ170CA
Extended
Manufacturer
SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
MFR.Part #
SMCJ170CA
JLCPCB Part #
C3720368
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 170V 189V 275V 5.5A 5uA Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS