SMCJ14CA
Extended
Manufacturer
SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
MFR.Part #
SMCJ14CA
JLCPCB Part #
C3720363
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 14V 15.6V 23.2V 5uA 64.7A Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS