SMCJ45CA
Extended
Manufacturer
SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
MFR.Part #
SMCJ45CA
JLCPCB Part #
C3720305
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 20.6A 45V 50V 5uA 72.7V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS