SMBJ350A
Extended
Manufacturer
SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
MFR.Part #
SMBJ350A
JLCPCB Part #
C3720242
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 1.1A 350V 391V 567V 600W TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS