SMCJ150A
Extended
Manufacturer
SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
MFR.Part #
SMCJ150A
JLCPCB Part #
C3720233
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 150V 167V 243V 5uA 6.2A TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS