SMBJ160CA
Extended
Manufacturer
SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
MFR.Part #
SMBJ160CA
JLCPCB Part #
C3720099
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 160V 178V 2.3A 259V 5uA 600W Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS