SMBJ6.5CA
Extended
Manufacturer
SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
MFR.Part #
SMBJ6.5CA
JLCPCB Part #
C3720009
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 11.2V 500uA 53.6A 6.5V 600W 7.22V Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS