SMCJ43CA
Extended
Manufacturer
SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
MFR.Part #
SMCJ43CA
JLCPCB Part #
C3719921
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 21.6A 43V 47.8V 5uA 69.4V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS