SMBJ250CA
Extended
Manufacturer
SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
MFR.Part #
SMBJ250CA
JLCPCB Part #
C3719873
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 1 1.5A 250V 279V 405V 600W Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS