SMBJ7.5CA
Extended
Manufacturer
SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
MFR.Part #
SMBJ7.5CA
JLCPCB Part #
C3719867
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 100uA 12.9V 46.5A 600W 7.5V 8.33V Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS