SMBJ220CA
Extended
Manufacturer
SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
MFR.Part #
SMBJ220CA
JLCPCB Part #
C3719757
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 1 1.7A 220V 246V 356V 600W Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS