SMBJ90CA
Extended
Manufacturer
SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
MFR.Part #
SMBJ90CA
JLCPCB Part #
C3719693
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 10V 146V 4.1A 5uA 600W 90V Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS