SM8S36CA
Extended
Manufacturer
MDD(Microdiode Semiconductor)
MFR.Part #
SM8S36CA
JLCPCB Part #
C3719612
Package
DO-218AB
Description
-55℃~+175℃ 10uA 114A 36V 42.1V 58.1V 6.6kW Bidirectional TVS DO-218AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS