SMBJ75CA
Extended
Manufacturer
SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
MFR.Part #
SMBJ75CA
JLCPCB Part #
C3719466
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 121V 4.9A 5uA 600W 75V 83.3V Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS