3.0SMCJ43CA
Extended
Manufacturer
SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
MFR.Part #
3.0SMCJ43CA
JLCPCB Part #
C3719213
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1 1uA 3kW 43.2A 43V 47.8V 69.4V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS