1.5KE540CA
Extended
Manufacturer
SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
MFR.Part #
1.5KE540CA
JLCPCB Part #
C3718604
Package
DO-201AD
Description
-65℃~+175℃ 1 1.5kW 2A@10/1000us 459V 567V 5uA 740V Bidirectional TVS DO-201AD ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS