3.0SMCJ16A
Extended
Manufacturer
SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
MFR.Part #
3.0SMCJ16A
JLCPCB Part #
C3717940
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1 115.4A 16V 17.8V 1uA 26V 3kW TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS