SMCJ1.5KE540CA-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
SMCJ1.5KE540CA-TP
JLCPCB Part #
C3703882
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW 2A 459V 513V 5uA 740V Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS