MAX6808UA46
Extended
Manufacturer
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
MFR.Part #
MAX6808UA46
JLCPCB Part #
C3688281
Package
UMAX-8
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1V~5.5V 30us 4.6V Active Low No Open Drain Voltage Monitor Yes UMAX-8 Supervisor and Reset ICs