ME6214A33PG
MFR.Part #
ME6214A33PG
JLCPCB Part #
C427600
Package
SOT-89-3
Description
-40℃~+125℃ 1 160mV@(100mA) 18V 3.3V 300mA 700nA Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS