ME6118A18B3G
Extended
- Manufacturer
- MICRONE(Nanjing Micro One Elec)
- MFR.Part #
- ME6118A18B3G
- JLCPCB Part #
- C427590
- Package
- SOT-223-4
- Description
- -40℃~+125℃@(Ta) 1 1.6V@(1000mA) 1.8V 18V 52uA 800mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-223-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS