TD240N18SOFHPSA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
TD240N18SOFHPSA1
Description
1 Unidirectional Thyristor and 1 Diode 1.8kV 145mA 2.5V 200mA 275A 5.2kA@50Hz - Thyristors (SCR)/Modules ROHS