GBJ1001-BP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
GBJ1001-BP
JLCPCB Part #
C3589788
Package
GBJ
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1.05V@5A 100V 10A 10uA@100V 170A Single-Phase Rectifier GBJ Bridge Rectifiers ROHS