CS016M102SMD8*12.5T
Extended
Manufacturer
BERYL Electronic Tech
MFR.Part #
CS016M102SMD8*12.5T
JLCPCB Part #
C39832981
Package
SMD,D8xL12.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1000uF 12mm 16V 2000hrs@105℃ 20mΩ 4.1A@100kHz 8mm ±20% SMD,D8xL12.5mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS