GBPC5006-BP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
GBPC5006-BP
JLCPCB Part #
C3589324
Package
GBPC
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1.1V@25A 500A 50A 5uA@600V 600V Single-Phase Rectifier GBPC Bridge Rectifiers ROHS